اخبار کتاب روز

اخبار کتاب روز (5464)

پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 12:40

نقش کتابخانه‌ها در توسعه پایدار

نشستی با عنوان «نقش کتابخانه‌ها در توسعه پایدار»  روز چهارشنبه 16 اردیبهشت ماه در تالار گفت‌و‌گو برگزار گردید.
مدیر کمیته اجرایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن همه بازدید کنندگان و کارکنان در طول برگزاری نمایشگاه خبر داد .
دومین روز بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امروز (پنج شنبه) با برگزاری 6 برنامه سرای اهل قلم و چهار نشست تالار گفت و گو در مصلی تهران پیگیری می شود.
پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 12:01

دستان یاری طلب «کتاب» را بگیریم

کتاب، این دوست دیرین، یار مهربان و همدم پندآموز ما روزهای خوبی را سپری نمی کند؛ قامتش زیر فشار مشکلات نشر کشورمان خم شده و برای بلند شدن و ایستادن نیاز به یاری مسوولان و فعالان فرهنگی دارد؛ دستش را بگیریم پیش از آنکه به زانو افتد.
رییس هیات رسیدگی به تخلفات ناشران از جمع آوری یک کتاب شعر در روز اول نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.
رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی می گوید: در صورت تخصصی شدن نمایشگاه کتاب علاوه بر کاهش میزان شلوغی و ترافیک نمایشگاه افراد راحت تر می توانند از فضای این رویداد بزرگ فرهنگی استفاده کنند .
تهران- آیین گرامیداشت یازدهمین سالگرد درگذشت حسین منزوی غزل سرای معاسر همراه با رونمایی از کتاب «از عشق تا عشق» در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 11:24

بزرگداشت روز «اسناد ملي و ميراث مكتوب»

به مناسب 19 ارديبهشت روز «اسناد ملي و ميراث مكتوب» مراسم بزرگداشت این روز در سالن همایش های سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران برگزار مي شود.
پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 11:15

سمفونی سازهای ناکوک

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «گزارشی از روز اول نمایشگاه کتاب؛ سمفونی سازهای ناکوک» به مشکلات و نارضایتی برخی از صاحبان نشر در نمایشگاه کتاب پرداخته است.
مدیر غرفه موسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی (ره) از ارایه جدید ترین آثار دینی ، تربیتی و اخلاقی این موسسه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد .
پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 10:15

کتاب؛ ابزار گفت و گو میان ملت ها

روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: کتاب وسیله ای ارتباطی است و بی تردید جزو زندگی روزمره ماست. انسان ها از طریق کتاب تجربه ها، باورها، احساسات و اندیشه های خود را با یکدیگر در میان می گذارند. اینها سرمایه هایی است که دیگران در اختیار ما می گذارند و شکی نیست که بدون این سرمایه ها انسان هایی فقیر، درمانده و تهیدست خواهیم بود.
نخستین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی سپری شد که برخی مشکلات ادوار قبلی چون آماده نبودن غرفه ها، قطعی اینترنت، اشکال در دستگاه های کارتخوان غرفه ها در این روز نیز وجود داشت؛ هر چند در این میان آشنایی خبرنگاران و ناشران با کتابخوان ترین وزیر دولت یازدهم نیز از حاشیه های متفاوت و مثبت این روز بود.
پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 09:33

انتشار شمارۀ 35 و 36 نشریۀ ترجمان وحی

تازه ترین شمارۀ نشریۀ تخصصی ترجمان وحی (سال هجدهم، شمارۀ اول و دوم/ بهار تا زمستان 1393) به صاحب امتیازی سازمان اوقاف و امور خیریه منتشر شد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع های امروز جامعه ایران مسائل سیاسی و اقتصادی نیست، گفت: مشکل اصلی کشور هم اکنون چالش اخلاقی است.
پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 08:45

جام جم در یک نگاه- پنجشنبه هفدهم اردیبهشت

روزنامه جام جم عنوان های «ایران مذاکره زیر سایه تهدید را برنمی تابد»، «بهار کتاب در قاب رادیو و تلویزیون» و «رسانه ملی در خط مقدم مقابله با هجمه رسانه ای دشمنان» را برای صفحه نخست شماره روز پنجشنبه برگزید.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار